SEO Forumu | YuuT - Birlikteliğin Gücü Adına !  

Go Back   SEO Forumu | YuuT - Birlikteliğin Gücü Adına ! > Hi Tech & Teknoloji Güncel > Browser Dünyası > FireFox

Seçenekler Arama Stil
Alt 12-08-2012, 15:14:59   #1
Fear

Fear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 13
Fear is on a distinguished road
Standart Firefox ileri sürümlerde(12,13,14,15,16) Google Toolbar Çalıştırmak

Evet arkadaşlar ben yıllardır Google Toolbar kullanıyorum site bilgilerine bakmak için ve Firefox'tan da vazgeçemedim bir türlü ancak son birkaç sürümdür Google Toolbar, Firefox'ta çalışmıyordu. Ancak biz uyumluluk eklentileriyle bu sorunu hallediyorduk. Ama son Firefox güncellemesinde yani Firefox 13'te artık o uyumluluk eklentileri de bir işe yaramaz oldu. Ben de Google Toolbar'ı tekrar çalıştırmak için internette küçük bir arama yaptım ve ingilizce bir sayfada çözümü buldum. Uyguladım ve gerçekten de çalıştığını gördüm.

Peki ama nedir çözüm? Şimdi anlatıyorum;
1- Öncelikle Google Toolbar'ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Son sürümün kodu: Version 7.1.20110512W
2- Sonra windows başlangıç menüsündeki arama kısmına şunu yazın ve aratın: %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\
3- Açılan pencerede default yazan klasöre girin. Sonra extensions yazan klasöre girin ve Google Toolbar'ı bulun. Google Toolbar'ın oradaki ismi şudur: {3112ca9c-de6d-4884-a869-9855de68056c} Bu klasöre girin ve install.rdf dosyasını bulun. Bu dosyayı Not Defteri vb. bir programla açın.
4- Açtığınız bu programda şu satırı bulun;
<em:maxVersion>4.0.*</em:maxVersion>
5- Bulduğunuz bu satırı şu satırla değiştirin;
<em:maxVersion>14.*</em:maxVersion>
6- install.rdf dosyasını kaydedin. Firefox'u kapatıp, baştan başlatın ve Google Toolbar'ın çalıştığını göreceksiniz
Kaynak : http://www.itsabhik.com/tech/how-to-...-11-12-13.html
burayı kullanabilirsiniz.
Fear isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-08-2012, 16:02:19   #2
Aglamaz

Rep Puanı: 12
Aglamaz is on a distinguished road

extensions klasöründe Google Toolbar yok ama bende.
Aglamaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bu konuyu görüntüleyen üyeler: 1 (0 kayıtlı üye ve 1 misafir)

Seçenekler Arama
Stil